Kategorie

Wpisy

O serwisie

Mazury uchodzą za jeden z atrakcyjniejszych regionów Polski. Nic więc dziwnego, że każdego roku przybywa w to miejsce ogromna ilość turystów. Tym samym jest okazja dla miejscowych przedsiębiorców, aby co nieco zarobić. Mowa oczywiście o punktach gastronomicznych oraz bazie noclegowej. Gdyby nie turyści, miejsce to byłoby cichym spokojnym regionem, a być może totalnym, nieprzebytą gęstwiną. Jednakże na szczęście tak nie jest. Wielu turystów przyjeżdżających na Mazury postanawia skorzystać z oferty pól namiotowych lub też małych domków campingowych. Jeśli bowiem poczuć klimat tego regionu, to najlepiej w ten sposób. Na Mazurach odnajdziemy sporą ilość kwater prywatnych, pensjonatów i domów wypoczynkowych oraz oczywiście hoteli. To tak z myślą o tych, którzy mają nieco większe wymagania niż te proponowane na polach namiotowych i w domkach campingowych. Najsłynniejszym obecnie hotelem w tym regionie wydaje się być Gołębiewski, mający swoją siedzibę w Mikołajkach. Wróćmy jednak do pól namiotowych i domków campingowych, bo tam tkwi esencja poznania atmosfery Mazur. Wieczorne ognisko z zachodzącym w tle słońcem, gitara, śpiew i najbliżsi zgromadzeni przy tym ognisku to najlepsza reklama mazurskich nocy.

Wpisy z Luty, 2013

Zimowy raj dla turystów

Zimowy raj dla turystów Mazury to bardzo piękna miejscowość, która przez cały rok kusi turystów wspaniałymi krajobrazami jak również turystycznymi atrakcjami. W zimie jednak Mazury wyglądają nadzwyczaj pięknie i tym samym wręcz zachęcają turystów do spędzenia w tej miejscowości całych ferii zimowych. W tej porze roku atrakcji i rozrywek na terenie Mazur nie brakuje. Wart tutaj wspomnieć oczywiście o wyciągach narciarskich, których obecnie na terenie Mazur funkcjonuje kilka. Taki wyciąg narciarski to bardzo dobra inwestycja, no bo przecież jest bardzo dużo osób w tym także dzieci, które jeżdżą na nartach amatorsko. Oprócz wyciągów narciarskich dla turystów dostępna jest również ośla łączka przeznaczona dla początkujących, biegowe trasy narciarskie oraz lodowisko. Zaraz obok wyciągu znajduje się snowpark, czyli miejsce dla snowboardzistów. Ważne jest przy tym to, iż bezpieczeństwa turystów strzegą ratownicy. Dlatego też w razie jakiegoś wypadku narciarze i inni otrzymują natychmiastową pomoc. A wracając do zimowych krajobrazów to będąc na Mazurach warto udać się na wycieczkę grupową lub indywidualną w celu zwiedzenia różnych pięknych zabytków i zobaczenia pięknego zimowego krajobrazu. To z pewnością wpłynie na to, iż turyści będą zadowoleni i będą chcieli powrócić na Mazury na kolejny urlop.

A może tak na stałe?

A może tak na stałe? Mazury to wspaniały region naszego kraju. Jeździmy tam na wakacje, potem długo je wspominamy z rozrzewnieniem i tak naprawdę chcemy tam wracać. Nie bez powodu piosenka traktuje o pięknych mazurskich nocach. Te bowiem mogą być naprawdę wyjątkowe. Jednakże ci najbardziej spragnieni pobytu na Mazurach mogą zrealizować swoje marzenia wyjeżdżając w ten region Polski na stałe. Na Mazurach możemy bowiem znaleźć wiele atrakcyjnych działek do zakupienia lub też nawet gotowych do zamieszkania domów. Nie da się ukryć, że wielu Polaków myśl o własnym domu w otoczeniu pięknych jezior, pięknej fauny i flory jest bardzo nęcąca. Wielu z tej opcji również korzysta. Zasadniczo pozytywem wykupu działki lub domu w tym regionie jest cena. Jako, że miejsce to nie jest bogate w pracę, to i cena za działkę nie może być wygórowana. Część ludzi, jeśli ma taką możliwość, wykupuje tutaj działkę, buduje dom i pozostaje na stałe. Jest również i ta część, która wykupując działkę, stawia na Mazurach swój własny domek letniskowy. W ten sposób przez cały rok mają swoje miejsce na Mazurach, do którego mogą w każdym momencie przyjechać. Oferty możemy znaleźć zarówno w biurach nieruchomości, jak i na różnych portalach indywidualnie. Z pewnością jednak oferta ta jest bardzo kusząca praktycznie dla każdego z nas. Czyż bowiem nie byłoby każdego ranka budzić się oglądając wspaniałe mazurskie jeziora?

Mazury – czyli wakacje czas zacząć

Mazury – czyli wakacje czas zacząć Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwane przez wszystkich lato, a wraz z nim wyjazdy na długie urlopy i wczasy. Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku głównie dla tegorocznych maturzystów, którzy właśnie w tym okresie będą oblewali zdanie matury i dostanie się na wymarzone studia. Dlatego zastanawiając się na wyborem miejsca do spędzenia tegorocznych wakacji bardzo poważnie należy pomyśleć o wyjeździe na Mazury. Mazury to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce do spędzenia wolnego czasu. Maturzyści, czyli z reguły młodzi ludzie mogą skorzystać z obecnych na terenie Mazur pól namiotowych i biwakować niemalże do białego rana. Siedzenie przy ognisku i rozmowy do rana połączone z obcowaniem z przyrodą i obserwowaniem rozgwieżdżonego nieba to idealny klimat dla młodych, pełnych życia osób. Rankiem po całonocnej imprezie można spokojnie z bliska podziwiać mazurską faunę i florę. Dla spragnionych ruchu proponuje się spacery, jazdę konną, jazdę na rowerze, spływy kajakowe, a dla nieco odważniejszych dobre będzie nurkowanie. Aby z zupełnie innej perspektywy zobaczyć Mazury można zafundować sobie podróż rejs statkiem. Najprościej rzecz ujmując Mazury to miejsce w którym zdecydowanie warto spędzić swój wolny czas. Niezależnie od tego czy jest się młodym, czy starszym każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Przepiękne Mazury, które warto zobaczyć

Przepiękne Mazury, które warto zobaczyć Jest w Polsce wiele miejsc, które warte nie tylko odwiedzenia, ale również by spędzić tam trochę więcej czasu. Do tych miejsc można spokojnie zaliczyć Mazury. Kraina Tysiąca Jezior jak się ją nazywa to jedno z nielicznych miejsc europejskich, które w licznych przewodnikach się wskazuje jako te które trzeba odwiedzić. Można się zapytać dlaczego? Dla większości Polaków Mazury to miejsca, gdzie owszem można się wybrać, ale przede wszystkim na żagle. W końcu region ten oparty jest na przeszło 3000 akwenu wodnych, na których w większości można świetnie się bawić pływając. Jednak Mazury nie tylko warto odwiedzić z uwagi na liczne jeziora. Mazury to również historia, która wygląda niemal z każdego ich zakątka. Przecież na tych terenach swoje państwo mieli Krzyżacy, którzy pozostawili po sobie wspaniałe zamki, warownie, miasteczka. Mazury to również historia nieco młodsza. Niedaleko Kętrzyna w miejscowości Gierłoż znajdują się ruiny wielkiego kompleksu bunkrów – kwatery polowej Hitlera, w której usiłowano dokonać na niego zamachu. Mazury są miejscem, gdzie można zobaczyć wspaniały most kolejowy, zbudowany w XX wieku, a które są jednymi z najwyższych w Polsce. W końcu Mazury to również wspaniała, prawie dziewicza przyroda, której nie można się oprzeć. Jeśli więc ktoś jeszcze nie był przekonany do odwiedzenia tego regionu, to już chyba zmienił zdanie.

Dlaczego warto przyjechać na Mazury?

Dlaczego warto przyjechać na Mazury? Mazury to region naszego kraju, z którego my Polacy możemy być dumni. Ten zaliczony do jednych z najładniejszych miejsc na świecie, przez europejskich fachowców jest uznawany za jedno z siedmiu miejsc, gdzie nie tylko warto ale i trzeba pojechać. Ale dlaczego ta właśnie jest? Powodów jest wiele. Po pierwsze Mazury są wspaniałe pod względem przyrodniczym. Ten region, na którym znajduje się przeszło 3000 mniejszych i większych jezior i akwenów wodnych jest zarazem prawie dziewiczy. Są tu wspaniałe lasy, bogate w faunę i florę, często unikatowe dla tego regionu. Wiele osób przyjeżdża na Mazury szukając właśnie czystego powietrza oraz ciszy i spokoju. A to Mazury mogą zapewnić. Jednak Mazury to nie tylko piękne krajobrazy i wspaniała przyroda. Mazury to również historia tego regionu, po której zostały liczne pamiątki. Przecież na tym terenie rozegrała się jedna z największych bitew średniowiecznej Europy, w której poległa potęga krzyżacka pokonana przez połączone siły polsko – litewskie. Warto zobaczyć miejsce, gdzie odbyła się ta bitwa, ale także liczne warownie i zamki, które zostały po państwie krzyżackim. Mazury to również późniejsza historia, również ściśle związana z historią europejską – na terenie Gierłoży znajdują się ruiny wielkiego kompleksu Wolfschanze, gdzie swoją kwaterę miał Adolf Hitler.

Atrakcje wyjątkowe

Atrakcje wyjątkowe Nikt nie ma wątpliwości, że Mazury są bardzo wyjątkowym regionem naszego kraju. Jednakże do tego trzeba dodać, że unikalna przyroda, cudowne krajobrazy to jeszcze nie wszystko. Pójdźmy nawet dalej. Same jeziora i żeglowanie po nich to jeszcze nie wszystko, co Mazury oferują osobom, które tutaj przyjeżdżają. W tym miejscu mamy bowiem szereg specyficznych atrakcji, z których warto jest skorzystać. Przykładem mogą być loty balonem nad tym regionem kraju. Jeśli już jesteśmy w powietrzu, to pewną alternatywą dla balonu może być przelot nad Mazurami motolotnią. Z pewnością z tej perspektywy Mazury mogą być jeszcze piękniejsze. Jeśli komuś jest mało, to może skorzystać z oferty skoku ze spadochronem. Ta jest proponowana głównie w Elblągu oraz w Gryźlinach koło Olsztynka. Atrakcji w tym regionie z pewnością mamy ogromne ilości, ale w tym miejscu zwróćmy uwagę na jeszcze trzy wyjątkowe. Jedną z nich jest kolejka wąskotorowa mająca swoją siedzibę w Ełku. Warto również udać się do Giżycka i tam odwiedzić Wieżę Ciśnień. Jest to niewątpliwie bardzo ciekawe miejsce. Warto również udać się do Kętrzyna, aby tam zobaczyć konsulat Świętego Mikołaja, który działa przez cały rok. Oczywiście to było tylko kilka z możliwych sposobów spędzenia wolnego czasu na Mazurach. Zatem czegóż więcej chcieć, jak wspaniałych wakacji w cudownym miejscu wraz z ogromną ilością ciekawych atrakcji.

Mazurska przyroda

Mazurska przyroda Mazury są tak pięknym regionem naszego kraju, że nie ma w tym nic dziwnego, iż utworzono tutaj Mazurski Park Krajobrazowy. Stanowi on jeden z największych tego typu tworów w naszym kraju, a zarazem jeden z najbardziej unikalnych pod względem form przyrody oraz jej różnorodności. Historia jego powstania sięga roku 1977. Już wtedy w Mazurach widziano swoistą unikalność na skalę światową i postanowiono zadbać, by tę unikalność zachować. Na tym terenie znajdują się przede wszystkim wspaniałe jeziora wraz z największym jeziorem Polski, czyli Śniardwy. Do terenu tego parku należy zaliczyć także rzekę Krutynię oraz Puszczę Piską. Do szczególnych osobników świata fauny można zaliczyć w tym miejscu między innymi kunę leśną, dzika, sarnę, lisa, jenota, łosia, wydrę, nietoperze, borsuki, bobry, gronostaje, norki amerykańskie, a także sporo ptaków. Wśród nich bielika, puchacza, żurawia, kanię czarną, trzmielojada, kormorana, sowę uralską oraz wiele innych gatunków ptactwa, jakiego nie sposób spotkać w innym miejscu. Z pewnością zatem możemy mówić o wyjątkowej unikalności tego miejsca pod względem fauny i flory. Praktycznie można powiedzieć, że w żadnym innym miejscu nie spotkamy tak wielu różnych osobników ze świata przyrody jak właśnie na Mazurach. Utworzenie tego parku krajobrazowego było więc jak najbardziej bardzo dobrym posunięciem ówczesnych polskich władz.