Kategorie

Wpisy

O serwisie

Mazury uchodzą za jeden z atrakcyjniejszych regionów Polski. Nic więc dziwnego, że każdego roku przybywa w to miejsce ogromna ilość turystów. Tym samym jest okazja dla miejscowych przedsiębiorców, aby co nieco zarobić. Mowa oczywiście o punktach gastronomicznych oraz bazie noclegowej. Gdyby nie turyści, miejsce to byłoby cichym spokojnym regionem, a być może totalnym, nieprzebytą gęstwiną. Jednakże na szczęście tak nie jest. Wielu turystów przyjeżdżających na Mazury postanawia skorzystać z oferty pól namiotowych lub też małych domków campingowych. Jeśli bowiem poczuć klimat tego regionu, to najlepiej w ten sposób. Na Mazurach odnajdziemy sporą ilość kwater prywatnych, pensjonatów i domów wypoczynkowych oraz oczywiście hoteli. To tak z myślą o tych, którzy mają nieco większe wymagania niż te proponowane na polach namiotowych i w domkach campingowych. Najsłynniejszym obecnie hotelem w tym regionie wydaje się być Gołębiewski, mający swoją siedzibę w Mikołajkach. Wróćmy jednak do pól namiotowych i domków campingowych, bo tam tkwi esencja poznania atmosfery Mazur. Wieczorne ognisko z zachodzącym w tle słońcem, gitara, śpiew i najbliżsi zgromadzeni przy tym ognisku to najlepsza reklama mazurskich nocy. medalowki.pl treningi koszykłwki poznań http://www.medandbeauty.pl/

Wpisy z kategorii Jeziora

Mazury raj dla żeglarzy

Mazury raj dla żeglarzy Jest takie miejsce w naszym kraju, o którym marzy każdy miłośnik żeglarstwa. Jest takie miejsce w naszym kraju, które o miłośnikach żeglarstwa dba i które wita ich każdego roku z otwartymi rękami. To miejsce to Kraina Tysiąca Jezior – czyli Mazury. Wbrew potocznej nazwie, na Mazurach jest około 3000 mniejszych i większych jezior, z których bardzo duża część przeznaczona jest właśnie do uprawiania tego wspaniałego sportu jakim jest żeglarstwo. Większość z tych jezior jest połączone licznymi kanałami, dzięki którym można pływać nie tylko po jednym akwenie, ale również po innych. O tym, jak ważni są dla tego regionu miłośnicy sportów wodnych może świadczyć fakt, powstawania co raz to nowych wiosek żeglarskich, dzięki którym żeglarze mogą czuć się na Mazurach jak w domu. Stolicą żeglarzy okrzyknięto Giżycko i jest to chyba bardzo dobre posunięcie. Położone na dwoma jeziorami miasto robi wiele, by przyciągnąć żeglarzy. Organizowane są dla nich przeróżne imprezy, również te rangi mistrzowskiej kraju, w których miłośnicy żagli mogą się wykazać. Mazury dbają o bezpieczeństwo żeglarzy – w roku 2011 uruchomiono system bezpieczeństwa, który ostrzega miłośników sportów wodnych przez niebezpieczeństwami jakie niesie ze sobą zmienna pogoda. To wszystko powoduje, ze żeglarze odwzajemniają tą miłość i przyjeżdżają tu każdego roku co raz liczniej.

Mazury w pigułce

Mazury w pigułce Co jest powodem, dla którego turyści odwiedzają Mazury? Z pewnością nie jest to ładny ośrodek wypoczynkowy, bo tych w naszym kraju jest pełno. Tym, co przyciąga tutaj turystów są niewątpliwie specyficzne atrakcje turystyczne. Mamy ich całe mnóstwo, a co jest warte podkreślenia, w innych regionach kraju oraz poza jego granicami na pewno tego samego nie spotkamy. Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę to bardzo specyficzne i unikalne miejsca, w tym wiele jezior z tworami polodowcowymi. Do atrakcji turystycznych Mazur na pewno też możemy zaliczyć różnego typu dworki i pałace. Wśród nich warto jest również wymienić zamki krzyżackie. Jest ich naprawdę dużo, a każdy z nich skrywa pewną specyficzną tajemnicę. Mamy wiele szlaków turystycznych i nie mówimy jedynie o tych pieszych, ale także o tych kajakowych. Oprócz tego Mazury można oglądać również z lotu ptaka, gdyż taką atrakcję turystyczną proponuje się przybywającym w to miejsce. Niewątpliwie z tej perspektywy Mazury są jeszcze piękniejsze. Na koniec zostawiliśmy sobie to, co w Mazurach najlepszego. Nawet najbardziej szalony spływ kajakowy nie zastąpi widoków niezwykle unikalnej przyrody Mazur. Ta w ciągu lat i wieków ukształtowała się na niezwykły cud, którego mogą nam, Polakom pozazdrościć w innych krajach. To wszystko sprawia, że Mazury urastają do miana niezwykłego cudu na ziemi.

Żagle, piosenka i my

Żagle, piosenka i my Jeśli mówimy o polskich jeziorach, to oczywiście pierwsze na myśl przychodzą Mazury. Nic jednak w tym dziwnego, skoro, to właśnie tam mamy największe i najpiękniejsze polskie jeziora. Przede wszystkim jednak na unikalność tego regionu wpływ ma nie tylko obecność samych jezior, ale również ich ogromna liczba, połączona z unikalną przyrodą oraz specyficznymi uwarunkowaniami terenowymi. Mazury bowiem stanowią teren polodowcowy, co można zauważyć po występujących tutaj wzgórzach morenowych. Oczywiście do tego należy dodać przepiękne krajobrazy oraz powstałą tutaj infrastrukturę. W ten sposób rysuje się nam obraz wakacji idealnych. Na szczęście przy budowie tejże infrastruktury nie zapomniano o zachowaniu unikalności przyrody, gdyż drugiej takiej na całym świecie nie znajdziemy. Mazury kojarzyć się nam mogą nie tylko z mnogością jezior i unikalnością gatunkową przyrody, ale także z nieograniczonymi możliwościami żeglowania. Liczne obozy harcerskie, żeglarskie, ogniska rozpalane co wieczór i szanty to elementy nieodłączne od udanych letnich wakacji. Dlatego też na Mazurach dba się o to, aby element przyrodniczy był łączony z elementem kulturowym. Szczególnie odnosi się to do organizowanych tutaj obozów dla dzieci i młodzieży. Nic więc dziwnego, że Mazury zostały określone prawdziwym cudem natury.