Kategorie

Wpisy

O serwisie

Mazury uchodzą za jeden z atrakcyjniejszych regionów Polski. Nic więc dziwnego, że każdego roku przybywa w to miejsce ogromna ilość turystów. Tym samym jest okazja dla miejscowych przedsiębiorców, aby co nieco zarobić. Mowa oczywiście o punktach gastronomicznych oraz bazie noclegowej. Gdyby nie turyści, miejsce to byłoby cichym spokojnym regionem, a być może totalnym, nieprzebytą gęstwiną. Jednakże na szczęście tak nie jest. Wielu turystów przyjeżdżających na Mazury postanawia skorzystać z oferty pól namiotowych lub też małych domków campingowych. Jeśli bowiem poczuć klimat tego regionu, to najlepiej w ten sposób. Na Mazurach odnajdziemy sporą ilość kwater prywatnych, pensjonatów i domów wypoczynkowych oraz oczywiście hoteli. To tak z myślą o tych, którzy mają nieco większe wymagania niż te proponowane na polach namiotowych i w domkach campingowych. Najsłynniejszym obecnie hotelem w tym regionie wydaje się być Gołębiewski, mający swoją siedzibę w Mikołajkach. Wróćmy jednak do pól namiotowych i domków campingowych, bo tam tkwi esencja poznania atmosfery Mazur. Wieczorne ognisko z zachodzącym w tle słońcem, gitara, śpiew i najbliżsi zgromadzeni przy tym ognisku to najlepsza reklama mazurskich nocy. Wesela w piątek obozy studenckie limo chicago

Wpisy z kategorii Turystyka

Mnogość oferty

Mnogość oferty Praktycznie przez cały rok Mazury zachęcają do tego, aby przyjechać do tej przepięknej krainy. Podstawową atrakcją są oczywiście rejsy po mazurskich jeziorach. Dlatego też każdego roku w miejscu tym organizowanych jest ogromna ilość obozów żeglarskich. Niektórzy przyjeżdżają tutaj, aby żeglować, a niektórzy, aby nauczyć się tej sztuki. W ofertach obozów żeglarskich możemy wręcz przebierać. Jednakże żeglowanie to nie wszystko, co są nam w stanie zaoferować Mazury. Przecież skoro jest tutaj tak wiele jezior, to nie może w nich zabraknąć różnych ryb. Skoro zaś mamy ryby, to i nie może zabraknąć wędkarzy. Niewątpliwie jest to dla nich raj na ziemi. Jeśli już mówimy o wędkarstwie, to warto zaznaczyć, że na Mazurach również zimą mamy możliwość uprawiania tej pasji. Oczywiście osób, które decydują się tu przyjechać wędkować w okresie zimowym jest znacznie mniej niż latem, ale i tak jest to spora grupa. Na pewno Mazury są również bardzo dobrym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieje tu wiele wypożyczalni tych jednośladów, a mnogość malowniczych szlaków rowerowych wpływa na popularność tej formy rekreacji na Mazurach. Oczywiście wszystkich atrakcji, na jakie możemy liczyć na Mazurach jest znacznie większa. Trzeba po prostu przyjechać tu samemu i przekonać się o wspaniałości tego miejsca.

Gdzie spac, żeby się wyspac

Gdzie spac, żeby się wyspac Wiadomą rzeczą jest, iż żeby spokojnie jechać na wczasy do wybranego przez siebie miejsca trzeba najpierw załatwić wszystkie formalności związane z pobytem, a zwłaszcza z noclegiem żeby później nie było niepotrzebnych niespodzianek. Wybierając się na Mazury należy przeanalizować, które miejsce będzie w największym stopniu spełniało nasze oczekiwania. No bo przecież nie ma to jak dobry sen. W tym celu warto przeglądnąć bardzo szeroką ofertę dostępnych baz noclegowych na Mazurach, wśród których dostępne są domki letniskowe, hotele, domy całoroczne, pensjonaty, ośrodki wczasowe oraz campingi. Wybór miejsca związany jest przede wszystkim z upodobaniami turystów, którzy są w różnej kategorii wiekowej. I tak na przykład ludzie starsi zdecydowanie wolą stawiać na ciszę, spokój ale przede wszystkim wygodę dlatego też w większości decydują się na pensjonaty bądź też domy całoroczne. Ludzie w średnim wieku stawiają raczej na hotele, które są wygodne i nie zobowiązują do zachowywania porządku. Natomiast ludzie młodzi zdecydowanie wybierają campingi, które zawsze łączą się z wspaniałą przygodą, wieczornymi ogniskami, podziwianiem przyrody, a także rozgwieżdżonego nieba. Ponad to campingi na Mazurach, dobre są dla osób, które cenią bliski kontakt z naturą. Tak więc wybór jest bardzo duży i z pewnością każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Mazury od strony biznesowej

Mazury od strony biznesowej Mazury jak w zasadzie wszystkie inne miejscowości posiadają swoją stronę biznesową. Ze względu na swoje walory krajobrazowe i nie tylko stanowią wspaniałe miejsce zarówno do organizowania imprez służbowych, spotkań biznesowych jak i różnego rodzaju szkoleń. Zastanawiając się nad miejscem zorganizowania tego typu spotkań należy dokładnie przeanalizować i wybrać najlepsza według nas. Na Mazurach dostępnych jest kilkanaście placówek, w których spokojnie może w bardzo dobrych warunkach odbyć się konferencja, szkolenie czy też impreza integracyjna. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim różnego rodzaju hotele bardzo dobrej jakości, ośrodki, pensjonaty, SPA, z dogodną dla nas lokalizacją, ceną, a przy tym z pięknymi widokami wokół. To z kolei dodatkowo motywuje do czynnego udziału w nieraz bardzo nudnych i uciążliwych szkoleniach czy też spotkaniach biznesowych. Bo jeżeli chodzi o imprezy integracyjne to raczej nie ma co narzekać na nudę. Mówiąc o biznesie należy wspomnieć o różnego rodzaju firmach działających na terenie Mazur. Są to głównie firmy budowlane, związane z projektowaniem i obsługą inwestycji, stanowiące największą cześć wśród firm działających na Mazurach, a ponad to firmy geodezyjne i kartograficzne, komputerowe, motoryzacyjne, jak również różnego rodzaju tłumaczenia. Dzięki działaniu tego rodzaju firmom Mazury mogą ciągle się rozwijać.

Wakacje z pożytkiem

Wakacje z pożytkiem Mazury są świetnym miejscem na letni wypoczynek, ale nie tylko. Jak pokazuje rzeczywistość, jest to również świetne miejsce, w którym każdego roku odbywają się liczne obozy. Mamy tutaj na myśli zarówno obozy żeglarskie jak również i obozy harcerskie. Wszak nie tylko ogrom jezior, ale także bardzo liczne tereny leśne, szlaki piesze i rowerowe oraz mnóstwo atrakcji to charakterystyczny dla Mazur element. Nie ulega jednak wątpliwości, że Mazury są w głównym stopniu kojarzone z jeziorami. Dlatego też w tym miejscu organizowanych jest wiele obozów żeglarskich. Pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów, osoby w każdym wieku mogą nauczyć się sztuki żeglowania po akwenach wodnych. Należy dodać, że ta przyjemność jest zarezerwowana dla ludzi z każdej grupy wiekowej. Żeglować nauczyć się mogą zatem zarówno dzieci, jak i osoby o wiele od nich starsze. Dla nikogo nie powinno zabraknąć miejsca, gdyż tych obozów w ciągu całego roku jest bardzo dużo. Prowadzone są one w różnych miejscowościach, na różnych akwenach wodnych. A niewątpliwie miejsce to jest idealne do nauki żeglowania. Zarówno ze względu na doskonałe warunki wodne, jak również i całą towarzyszącą obozom oprawę. Z każdym rokiem chętnych na taką przygodę notowanych jest coraz więcej. Nauczyć się tutaj pływać żaglówką i wracać co roku na wakacje to niewątpliwie jest bardzo kusząca perspektywa.

Mazury jako region turystyczny

Mazury jako region turystyczny Mazury to jeden z regionów polskich który jest bardzo ciekawy dla turystów. Oprócz Mazurskiego Parku Krajobrazowego w którym można zobaczyć bardzo dużo ciekawych roślin oraz zwierząt uwagę turystów przyciągają inne zabytki. Skoro już mowa o parku krajobrazowym to można wspomnieć, iż na Mazurach zwiedzić można kilka, a dokładnie sześć pomników przyrody. Warto tutaj wspomnieć o obecnych na Mazurach osadach kulturowych, które podlegają rekonstrukcji, ale również o wieży widokowej, która obecnie została przebudowana na cele komercyjne. Uwagę należy także zwrócić na obecne na terenie Mazur muzea w których pokazana jest historia polskiej ziemi, jak również różne zwierzęta oraz zabytki sanitarne. Przy aspekcie turystycznym warto również wspomnieć o dużej ilości pięknych jezior, które również można podziwiać. Ponad to dla turystów ważna jest strefa rozrywkowa, której na Mazurach również nie brak. Obecne jest tu dużo różnego rodzaju atrakcji takich jak konie, szlaki rowerowe, pola namiotowe, rejs statkiem bądź jachtem, nurkowanie, spływy kajakowe, spacery z pięknymi widokami i inne. Dlatego też jeżeli ktoś planuje wyjazd na urlop i pragnie przy tym odpocząć wśród malowniczego krajobrazu i ciszy to najlepszym miejscem na to będą z pewnością Mazury w których każdy, zarówno mały jak i duży znajdzie coś dla siebie.

Zimowy raj dla turystów

Zimowy raj dla turystów Mazury to bardzo piękna miejscowość, która przez cały rok kusi turystów wspaniałymi krajobrazami jak również turystycznymi atrakcjami. W zimie jednak Mazury wyglądają nadzwyczaj pięknie i tym samym wręcz zachęcają turystów do spędzenia w tej miejscowości całych ferii zimowych. W tej porze roku atrakcji i rozrywek na terenie Mazur nie brakuje. Wart tutaj wspomnieć oczywiście o wyciągach narciarskich, których obecnie na terenie Mazur funkcjonuje kilka. Taki wyciąg narciarski to bardzo dobra inwestycja, no bo przecież jest bardzo dużo osób w tym także dzieci, które jeżdżą na nartach amatorsko. Oprócz wyciągów narciarskich dla turystów dostępna jest również ośla łączka przeznaczona dla początkujących, biegowe trasy narciarskie oraz lodowisko. Zaraz obok wyciągu znajduje się snowpark, czyli miejsce dla snowboardzistów. Ważne jest przy tym to, iż bezpieczeństwa turystów strzegą ratownicy. Dlatego też w razie jakiegoś wypadku narciarze i inni otrzymują natychmiastową pomoc. A wracając do zimowych krajobrazów to będąc na Mazurach warto udać się na wycieczkę grupową lub indywidualną w celu zwiedzenia różnych pięknych zabytków i zobaczenia pięknego zimowego krajobrazu. To z pewnością wpłynie na to, iż turyści będą zadowoleni i będą chcieli powrócić na Mazury na kolejny urlop.

Mazury – czyli wakacje czas zacząć

Mazury – czyli wakacje czas zacząć Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwane przez wszystkich lato, a wraz z nim wyjazdy na długie urlopy i wczasy. Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku głównie dla tegorocznych maturzystów, którzy właśnie w tym okresie będą oblewali zdanie matury i dostanie się na wymarzone studia. Dlatego zastanawiając się na wyborem miejsca do spędzenia tegorocznych wakacji bardzo poważnie należy pomyśleć o wyjeździe na Mazury. Mazury to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce do spędzenia wolnego czasu. Maturzyści, czyli z reguły młodzi ludzie mogą skorzystać z obecnych na terenie Mazur pól namiotowych i biwakować niemalże do białego rana. Siedzenie przy ognisku i rozmowy do rana połączone z obcowaniem z przyrodą i obserwowaniem rozgwieżdżonego nieba to idealny klimat dla młodych, pełnych życia osób. Rankiem po całonocnej imprezie można spokojnie z bliska podziwiać mazurską faunę i florę. Dla spragnionych ruchu proponuje się spacery, jazdę konną, jazdę na rowerze, spływy kajakowe, a dla nieco odważniejszych dobre będzie nurkowanie. Aby z zupełnie innej perspektywy zobaczyć Mazury można zafundować sobie podróż rejs statkiem. Najprościej rzecz ujmując Mazury to miejsce w którym zdecydowanie warto spędzić swój wolny czas. Niezależnie od tego czy jest się młodym, czy starszym każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Dlaczego warto przyjechać na Mazury?

Dlaczego warto przyjechać na Mazury? Mazury to region naszego kraju, z którego my Polacy możemy być dumni. Ten zaliczony do jednych z najładniejszych miejsc na świecie, przez europejskich fachowców jest uznawany za jedno z siedmiu miejsc, gdzie nie tylko warto ale i trzeba pojechać. Ale dlaczego ta właśnie jest? Powodów jest wiele. Po pierwsze Mazury są wspaniałe pod względem przyrodniczym. Ten region, na którym znajduje się przeszło 3000 mniejszych i większych jezior i akwenów wodnych jest zarazem prawie dziewiczy. Są tu wspaniałe lasy, bogate w faunę i florę, często unikatowe dla tego regionu. Wiele osób przyjeżdża na Mazury szukając właśnie czystego powietrza oraz ciszy i spokoju. A to Mazury mogą zapewnić. Jednak Mazury to nie tylko piękne krajobrazy i wspaniała przyroda. Mazury to również historia tego regionu, po której zostały liczne pamiątki. Przecież na tym terenie rozegrała się jedna z największych bitew średniowiecznej Europy, w której poległa potęga krzyżacka pokonana przez połączone siły polsko – litewskie. Warto zobaczyć miejsce, gdzie odbyła się ta bitwa, ale także liczne warownie i zamki, które zostały po państwie krzyżackim. Mazury to również późniejsza historia, również ściśle związana z historią europejską – na terenie Gierłoży znajdują się ruiny wielkiego kompleksu Wolfschanze, gdzie swoją kwaterę miał Adolf Hitler.