Kategorie

Wpisy

O serwisie

Mazury uchodzą za jeden z atrakcyjniejszych regionów Polski. Nic więc dziwnego, że każdego roku przybywa w to miejsce ogromna ilość turystów. Tym samym jest okazja dla miejscowych przedsiębiorców, aby co nieco zarobić. Mowa oczywiście o punktach gastronomicznych oraz bazie noclegowej. Gdyby nie turyści, miejsce to byłoby cichym spokojnym regionem, a być może totalnym, nieprzebytą gęstwiną. Jednakże na szczęście tak nie jest. Wielu turystów przyjeżdżających na Mazury postanawia skorzystać z oferty pól namiotowych lub też małych domków campingowych. Jeśli bowiem poczuć klimat tego regionu, to najlepiej w ten sposób. Na Mazurach odnajdziemy sporą ilość kwater prywatnych, pensjonatów i domów wypoczynkowych oraz oczywiście hoteli. To tak z myślą o tych, którzy mają nieco większe wymagania niż te proponowane na polach namiotowych i w domkach campingowych. Najsłynniejszym obecnie hotelem w tym regionie wydaje się być Gołębiewski, mający swoją siedzibę w Mikołajkach. Wróćmy jednak do pól namiotowych i domków campingowych, bo tam tkwi esencja poznania atmosfery Mazur. Wieczorne ognisko z zachodzącym w tle słońcem, gitara, śpiew i najbliżsi zgromadzeni przy tym ognisku to najlepsza reklama mazurskich nocy. wesela na Kaszubach

Wpisy z kategorii Wypoczynek

Mnogość oferty

Mnogość oferty Praktycznie przez cały rok Mazury zachęcają do tego, aby przyjechać do tej przepięknej krainy. Podstawową atrakcją są oczywiście rejsy po mazurskich jeziorach. Dlatego też każdego roku w miejscu tym organizowanych jest ogromna ilość obozów żeglarskich. Niektórzy przyjeżdżają tutaj, aby żeglować, a niektórzy, aby nauczyć się tej sztuki. W ofertach obozów żeglarskich możemy wręcz przebierać. Jednakże żeglowanie to nie wszystko, co są nam w stanie zaoferować Mazury. Przecież skoro jest tutaj tak wiele jezior, to nie może w nich zabraknąć różnych ryb. Skoro zaś mamy ryby, to i nie może zabraknąć wędkarzy. Niewątpliwie jest to dla nich raj na ziemi. Jeśli już mówimy o wędkarstwie, to warto zaznaczyć, że na Mazurach również zimą mamy możliwość uprawiania tej pasji. Oczywiście osób, które decydują się tu przyjechać wędkować w okresie zimowym jest znacznie mniej niż latem, ale i tak jest to spora grupa. Na pewno Mazury są również bardzo dobrym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieje tu wiele wypożyczalni tych jednośladów, a mnogość malowniczych szlaków rowerowych wpływa na popularność tej formy rekreacji na Mazurach. Oczywiście wszystkich atrakcji, na jakie możemy liczyć na Mazurach jest znacznie większa. Trzeba po prostu przyjechać tu samemu i przekonać się o wspaniałości tego miejsca.

Nie tylko mekka dla żeglarzy

Nie tylko mekka dla żeglarzy Mazury dla wielu naszych rodaków kojarzą się przede wszystkim ze sportami wodnymi oraz żeglarstwem. Nie ma nic w tym dziwnego – przecież na jeziorach, których tu nie brakuje, można pływać ile dusza zapragnie, baza żeglarska jest całkiem spora, ceny są przystępne, nic więc dziwnego, że wielu rodzimych miłośników żeglarstwa, ale i nie tylko rodzimych ściąga do krainy Tysiąca Jezior i pragnie oddać się temu pięknemu sportowi. Dla tego regionu jest to na pewno wspaniała sprawa – przecież właśnie ci ludzie pozostawiają tu całkiem niezłe pieniądze, a turystyka jest jednym z podstawowych źródeł tego regionu. Ale trzeba jednak sobie powiedzieć, ze nie tylko żeglarstwo przyciąga do tego przepięknego regionu turystów. Mazury to również miejsce, gdzie współczesność przeplata się z historią. Trzeba przecież pamiętać, że Mazury były zdobyte i rządzone przez wiele lat przez Zakon Najświętszej Marii Panny czyli popularnych Krzyżaków. To na tych terenach rycerze ci zbudowali wiele zamków oraz warowni, których sporo dotrwało do dzisiejszych czasów i warte sa odwiedzenia. Po tych czasach zostało również wiele miast i miasteczek, których architektura niewiele się zmieniała od tego czasu – do takich perełek należy między innymi małe miasteczko Ryn, gdzie zachował się wspaniały zamek krzyżacki, obecnie pełniący funkcję hotelu.

Aktywny wypoczynek pod mazurskim niebem

Aktywny wypoczynek pod mazurskim niebem Mazury są jednym z bardziej znanych regionów turystycznych w naszym kraju. Oprócz gór i morza stanowią najbardziej atrakcyjne miejsce dla turystów w Polsce. Każdego roku, szczególnie w okresie letnim, region ten jest odwiedzany przez ogromne ilości spragnionych wrażeń i wypoczynku Polaków oraz turystów z zagranicy. Nie da się ukryć, że jest to oczko w głowie Polskiej Izby Turystyki oraz przedsiębiorców z Mazur. Jeśli już udajemy się w ten region, warto jest zadbać o atrakcje. Bynajmniej nie powinniśmy tylko siedzieć nad jeziorem i odpoczywać, bo tak naprawdę nie poznamy wówczas Mazur w pełni. Warto jest zatem skorzystać z jednej z wielu atrakcji, jakie są tutaj proponowane. Przede wszystkim warto jest spędzić czas na Mazurach w sposób aktywny. Możliwości ku temu mamy ogrom. Proponowane są spływy kajakowe, możliwość nurkowania, jazda konna, wypożyczalnie rowerów wraz ze wspaniałymi trasami do przemierzania tym środkiem transportu. Ponadto mamy również możliwość skorzystania z rejsów statkiem po mazurskich jeziorach, jachtem lub nawet możliwość wędkowania. To wszystko w otoczeniu wyjątkowo pięknej przyrody, jakiej nie ma w żadnym innym miejscu na świecie. Cóż zatem, chyba nikogo nie dziwi fakt, iż każdego roku na Mazury przyjeżdża aż tak ogromna ilość turystów. Skuteczna promocja regionu sprawia, że jest ich coraz więcej z każdym rokiem.

Gdzie spac, żeby się wyspac

Gdzie spac, żeby się wyspac Wiadomą rzeczą jest, iż żeby spokojnie jechać na wczasy do wybranego przez siebie miejsca trzeba najpierw załatwić wszystkie formalności związane z pobytem, a zwłaszcza z noclegiem żeby później nie było niepotrzebnych niespodzianek. Wybierając się na Mazury należy przeanalizować, które miejsce będzie w największym stopniu spełniało nasze oczekiwania. No bo przecież nie ma to jak dobry sen. W tym celu warto przeglądnąć bardzo szeroką ofertę dostępnych baz noclegowych na Mazurach, wśród których dostępne są domki letniskowe, hotele, domy całoroczne, pensjonaty, ośrodki wczasowe oraz campingi. Wybór miejsca związany jest przede wszystkim z upodobaniami turystów, którzy są w różnej kategorii wiekowej. I tak na przykład ludzie starsi zdecydowanie wolą stawiać na ciszę, spokój ale przede wszystkim wygodę dlatego też w większości decydują się na pensjonaty bądź też domy całoroczne. Ludzie w średnim wieku stawiają raczej na hotele, które są wygodne i nie zobowiązują do zachowywania porządku. Natomiast ludzie młodzi zdecydowanie wybierają campingi, które zawsze łączą się z wspaniałą przygodą, wieczornymi ogniskami, podziwianiem przyrody, a także rozgwieżdżonego nieba. Ponad to campingi na Mazurach, dobre są dla osób, które cenią bliski kontakt z naturą. Tak więc wybór jest bardzo duży i z pewnością każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Mazury od strony biznesowej

Mazury od strony biznesowej Mazury jak w zasadzie wszystkie inne miejscowości posiadają swoją stronę biznesową. Ze względu na swoje walory krajobrazowe i nie tylko stanowią wspaniałe miejsce zarówno do organizowania imprez służbowych, spotkań biznesowych jak i różnego rodzaju szkoleń. Zastanawiając się nad miejscem zorganizowania tego typu spotkań należy dokładnie przeanalizować i wybrać najlepsza według nas. Na Mazurach dostępnych jest kilkanaście placówek, w których spokojnie może w bardzo dobrych warunkach odbyć się konferencja, szkolenie czy też impreza integracyjna. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim różnego rodzaju hotele bardzo dobrej jakości, ośrodki, pensjonaty, SPA, z dogodną dla nas lokalizacją, ceną, a przy tym z pięknymi widokami wokół. To z kolei dodatkowo motywuje do czynnego udziału w nieraz bardzo nudnych i uciążliwych szkoleniach czy też spotkaniach biznesowych. Bo jeżeli chodzi o imprezy integracyjne to raczej nie ma co narzekać na nudę. Mówiąc o biznesie należy wspomnieć o różnego rodzaju firmach działających na terenie Mazur. Są to głównie firmy budowlane, związane z projektowaniem i obsługą inwestycji, stanowiące największą cześć wśród firm działających na Mazurach, a ponad to firmy geodezyjne i kartograficzne, komputerowe, motoryzacyjne, jak również różnego rodzaju tłumaczenia. Dzięki działaniu tego rodzaju firmom Mazury mogą ciągle się rozwijać.

Wakacje z pożytkiem

Wakacje z pożytkiem Mazury są świetnym miejscem na letni wypoczynek, ale nie tylko. Jak pokazuje rzeczywistość, jest to również świetne miejsce, w którym każdego roku odbywają się liczne obozy. Mamy tutaj na myśli zarówno obozy żeglarskie jak również i obozy harcerskie. Wszak nie tylko ogrom jezior, ale także bardzo liczne tereny leśne, szlaki piesze i rowerowe oraz mnóstwo atrakcji to charakterystyczny dla Mazur element. Nie ulega jednak wątpliwości, że Mazury są w głównym stopniu kojarzone z jeziorami. Dlatego też w tym miejscu organizowanych jest wiele obozów żeglarskich. Pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów, osoby w każdym wieku mogą nauczyć się sztuki żeglowania po akwenach wodnych. Należy dodać, że ta przyjemność jest zarezerwowana dla ludzi z każdej grupy wiekowej. Żeglować nauczyć się mogą zatem zarówno dzieci, jak i osoby o wiele od nich starsze. Dla nikogo nie powinno zabraknąć miejsca, gdyż tych obozów w ciągu całego roku jest bardzo dużo. Prowadzone są one w różnych miejscowościach, na różnych akwenach wodnych. A niewątpliwie miejsce to jest idealne do nauki żeglowania. Zarówno ze względu na doskonałe warunki wodne, jak również i całą towarzyszącą obozom oprawę. Z każdym rokiem chętnych na taką przygodę notowanych jest coraz więcej. Nauczyć się tutaj pływać żaglówką i wracać co roku na wakacje to niewątpliwie jest bardzo kusząca perspektywa.

Przepyszne smakołyki serwowane na mazurach

Przepyszne smakołyki serwowane na mazurach Oczywiste jest, że każdy obszar posiada swoje tradycje odnośnie jakichś smakołyków regionalnych. A wiadomo, że wczasowicze również muszą coś jeść. Z reguły decydują się na coś nowego, co kojarzy się z danym regionem. Po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu marzą o pysznym jedzeniu. A jak mówią, gdy człowiek głodny to człowiek zły. Dlatego też jadąc na wymarzone wczasy należy dowiedzieć się, gdzie można załagodzić potężny głód i pragnienie. Na Mazurach nie brakuje tego typu miejsc. Duża liczba restauracji, karczm, barów czy też zajazdów powoduje, że turyści nie powinni narzekać na brak różnorodności. Wszystko zależy jednak od tego jaki styl jedzenia preferujemy. No bo jak wiadomo są ludzie, którzy nie jedzą pokarmów zaliczanych do tzw. Fastfoodów, czyli pizzy, hot dogów, kebabów – ta działka należy głównie do młodzieży. Inni z kolei są wegetarianami czyli nie jedzą mięsa, a jeszcze inni nie jedzą ryb. I w taki oto sposób każdy musi wybrać inne miejsce. W barach, restauracjach, czy karczmach dostępne są różnego rodzaju potrawy, wśród których każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Przy okazji jedzenia można również zadbać o to, aby ochłodzić bądź też rozgrzać swój organizm. I tutaj również zależy to od gustu. Jedni wolą kawę, inni herbatę, jeszcze inni sok, piwo, wino i tak bez końca.

Mazury można się w nich zakochać

Mazury można się w nich zakochać Kiedy się zapytać naszych rodaków z czym się kojarzą Mazury to większość odpowie od razu, że z żeglarstwem. No nic w tym dziwnego, przecież na terenie Mazur oraz Warmii znajduje się przeszło 3000 zbiorników wodnych, których spora część jest przeznaczona pod żeglugę. Dla żeglarzy również budowana jest liczna baza turystyczna. Remontowane są obecne i budowane nowe mariny, dzięki czemu większa liczba miłośników sportów wodnych mogą się cieszyć zaletami mazurskich jezior. Do jednych z lepszych rozwiązań przeznaczonych dla miłośników żeglarstwa jest wioska żeglarska w Mikołajkach. Jest to port przeznczony dla około 150 jednostek wodnych, połączony z całą infrastrukturą, dzięki której żeglarze mogą się czuć wspaniale. Ale Mazury to nie tylko żeglarstwo i jeziora. To również region, gdzie można znaleźć liczne perełki historyczne lub też architektoniczne. Do takich perełek można zaliczyć na przykład Fort Boyen w Giżycku. Warto odwiedzić tą wybudowany w XIX wieku twierdzę i zobaczyć ten bardzo ważny strategicznie obiekt, który jest położony na 100ha powierzchni i otoczony murem o długości przeszło 2300 metrów. W mieście tym można znaleźć inną ciekawostkę – jeden z nielicznych mostów obrotowych. Most ten waży przeszło 100 ton, ale dzięki specjalnej konstrukcji jeden człowiek otwiera i zamyka go w ciągu 5 minut. Takich miejsc na Mazurach jest wiele, warto je zobaczyć.

Aktywny wypoczynek na mazurach

Aktywny wypoczynek na mazurach Decydując się na spędzenie długiego letniego urlopu powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły dotyczące jego przebiegu. Zapatrywania ludzi co do tego aspektu są bardzo zróżnicowane. I w zasadzie wyróżnić tutaj można kilka grup ludzi w skład których wchodzą ludzie, którzy preferują wyłącznie aktywny wypoczynek, ludzie lubiący ciszę, spokój i spacery, a także ludzi mieszankę czyli, aktywny tryb życia połączony ze spokojnym i ciszą. Mazury są miejscem, które zapewnia bardzo dobrą zabawę i wypoczynek wszystkim tym grupą. Na Mazurach znajdują się różne atrakcje takie jak: spływy kajakowe, jazda konna, nurkowanie, jazda rowerowa, przygodowe rejsy statkiem, a także jachtami po pięknych Mazurach, wędkarstwo dla lubiących spokój i ciszę, a także długie i ciekawe spacery. Jak widać wybór serwowanych atrakcji jest bardzo duży i to w zasadzie od samego wczasowicza zależy na co się zdecyduje i jak spędzi czas przeznaczony na urlop. Przy wyborze danej atrakcji powinno się dobrze przeanalizować wszystkie za i przeciw, no bo przecież nie każdemu można nurkować, jeździć konno czy też korzystać ze spływów kajakowych. Wszystko zależy od ogólnego samopoczucia danego wczasowicza i oczywiście od jego własnych zapatrywań. A wiadome jest, że jeżeli raz zostaną spełnione jego oczekiwania, to z pewnością będzie chciał wrócić.

Mazurskie imprezowanie

Mazurskie imprezowanie Mazury to nie tylko żeglowanie, przesiadywanie przy ognisku i podziwianie pięknej przyrody, ale w tym regionie zadbano o szereg innych atrakcji, które również przyciągają tu sporą rzeszę turystów. Niewątpliwie do najbardziej powszechnych atrakcji, z którymi nam się mogą kojarzyć Mazury są regaty. Tych w tym regionie nie brakuje w ciągu całego sezonu. Oprócz regat warto zwrócić uwagę również na różne spotkania harcerzy, które się tutaj odbywają. Oprócz spotkań kilkudniowych lub weekendowych, w okresie letnim na Mazurach odbywają się oczywiście obozy harcerskie. Nie może w tym miejscu zabraknąć również zawodów wędkarskich. Skoro bowiem są jeziora, a w nich ryby, to muszą być i wędkarze. Jednakże zarówno regaty, obozy harcerskie jak i zawody wędkarskie są skierowane do określonej grupy odbiorców. Tymczasem na Mazurach każdego roku odbywają się imprezy, na które mogą przyjeżdżać wszyscy ludzie niezależnie od swoich zainteresowań, pasji i umiejętności. Wśród tych największych imprez rozrywkowych warto zwrócić uwagę na Mrągowo i odbywający się tam Piknik Country oraz Mazurską Noc Kabaretową. Te dwie imprezy gromadzą ogromną publiczność, a z każdym rokiem ich popularność stale rośnie. Jeśli ktoś nie jest w stanie dojechać na Mazury, to może śledzić Mrągowskie imprezy w telewizji. A to tylko dwie z wielu imprez rozrywkowych, z jakimi możemy się spotkać na Mazurach.